Kaľamárka 2023

V stredu 12.7. prišlo dlho očakávané ráno, na ktoré sme sa všetci tešili. Na stanici sa stretávame v zostave Tomáš, Hana, Chris, Hanka, Zuzka, Šimon, Darinka a vyrážame smer Detva. Cesta nám ubehla ako nič a o pár hodín už preberáme kľúče od chaty a pokračujeme na Kaľamárku.  Po príchode na chatu sme si vychutnali obed od Hanky – výborné palacinky. Následne sme vyrazili liezť na Dolné skaly. Najprv bolo treba trochu zabojovať, zvyknúť si na horšie odistené cesty, iný typ skaly a „kaľamárkovské chyty“. Neskôr to už išlo ako po masle. Večer nebola o zábavu núdza, keďže Dávid nezabudol vziať so sebou gitaru.

Vo štvrtok sme sa zobudili do upršaného rána, a keďže predpoveď počasia nám nehrala do karát, plán na tento deň bol jasný – bude sa variť guľáš! Vlastnoručne  vystrúhanej varechy sa chopil guľáš majster Tomáš, ktorý sa postaral o naše hladné žalúdky takmer do konca výletu. Čas nám ubiehal akosi pomaly, tak sme si ho skrátili poobedným šlofíkom a lúštením sudoku. Večer sa časť našej výpravy rozhodla pre menšiu prechádzku po okolí spojenú s lezením na strom, kde sme si užili krásny západ slnka. Ani tento večer nás gitarista nesklamal.

V piatok nás privítalo pekné počasie, a tak sme sa na čele s Dávidom vybrali na Boriakove skaly. Keďže sme už boli rozcvičení a celkom dobre rozlezení, veľa z nás malo odvahu sa pustiť aj do ťažších ciest a veru padali slušné výkony, ktoré sú dôkazom toho ako sa nám na Boriačkach páčilo.  Ako správni makači sme skaly opúšťali unavení až za západu slnka. Večer prišla Tomášovi správa, že sa k nám pripoja Peťo Srovnalík s Kubom Matlákom, ktorí ostávajú až do nedele a pôjdu s nami zajtra liezť.

V sobotu sme nechali časť našej partie upratovať chatu a na Horné skaly sme sa vybrali liezť v zložení Hana, Tomáš, Hanka, Zuzka, Peťo a Kubo. Liezlo sa nám veľmi dobre, preto sme si náš pobyt na Kaľamárke ešte o pár hodín predĺžili. Najväčší výkon v tento deň podala Hana, ktorá vyliezla cestu Lego za 8. Keďže nastal čas odchodu, všetci sme naskákali do auta a po zastávke na pizzu v Detve sme pokračovali smer Trnava.

Som veľmi rada, že sa nám podarilo zorganizovať výlet v takejto skvelej zostave a super lokalite a verím, že pre nás všetkých bol nezabudnuteľným zážitkom, na ktorý budeme ešte dlho spomínať.

Vylezené cesty:

Dolné skaly

Dávid: Kráľovná 7

Zuzka: Peťov zárez 5+

Šimon: Holý pilier variant 6+, Opilecká 5+

Chris: Peťov zárez 5+

Boriakove skaly

Dávid: Robinhoodka 7, Ježišova hra 7, Samé nohy 7, Skrenčiť 8- (skrokované)

Hanka: Pušenje ubíja 6-

Chris: Belzebub 6, Bucifál 6-, Ježišova hra 7 (pokus)

Hana: Baywatch 7+ (pokus), Ježišova hra 7

Tomáš: Pušenje ubíja 6-, Robinhoodka 7, Samé nohy 7, Belzebub 6

Šimon: Belzebub 6, Bucifál 6-, Pušenje ubíja 6-, Robinhoodka 7

Horné skaly

Hanka: Mihálova 6, Čimkov pilier 5+

Zuzka: Čimkov pilier 5+

Hana: Lego 8

Tomáš: Krnáčova 5+, Čimkov pilier 5+

Ďakujeme za podporu

Horolezecký sprievodca

Náhodné galérie

dsc0905 6.1_henningsvaer dsc00853 pict0304 12 dsc0976 dsc0686 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Archív