Kalamárka vol.2

Minulý víkend 18.až 20.9. 2020 sa nielen členovia HK SKOBA zúčastnili lezeckej akcie v jednej z najkrajších oblastí na Slovensku, ktorú organizovala BouldroFka.

Kalamárka ponúka lezenie nielen pre začiatočníkov, svoje si nájdu aj makači. 

Počasie bolo ideálne, posledné letné lúče slnka. Stretli sme sa v piatok na Detve, niektorí stihli vybehnúť aj na skaly. Večer Marcel odprednášal metodiku-základy lezenia na skalkách a pri pive, ohni a dobrej nálade sme sa rozprávali, niektorí aj pretancovali,  do neskorých nočných hodín.

Na skaly sa nám podarilo dostať naozaj pred 10:00, bolo ešte čerstvo. Každý si našiel to svoje, podľa obťažnosti, preferencii, slnka alebo tieňa. Zažili sme spolu krásny, výdatný deň na skalách, vzájomne si poradili, natiahli cesty, užívali deň v prírode a fyzicky zamakali. Navštívili sme horné skaly, dolné skaly pod chatami a aj Boriakove skaly.

Medzičasom Martin založil na kotlíkový guláš, keďže liezť nemohol kvôli natiahnutému svalu pri futbale s deťmi, ďakujeme. Postupne sme sa vracali zo skál, guláš viac a viac rozvoniaval a po niekoľkohodinovou obzeraní nakoniec ešte lepšie chutil. To už mali viacerí za sebou krátku slackline session na dvore.

Večer bola na pláne cestovateľsky-lezecká prednáška z Grónska, no napriek nutnej zmene programu a s menším technickým problémom sme zostali na Arktíde, zaspomínali s úsmevom pri fotkách na roky 2006, 2008, kedy nielen Marcel s Andrejom navštívili ostrovy Lofoty a Baffin.  Príjemná únava a večerná zima naznačujúca príchod jesene nás zahnali spať skôr ako Marcel zbalil techniku 😀 .

V nedeľu sme oddýchnutí vybehli opäť na skaly doraziť brušká na prstoch. Na cestu nám brušká zasýtil zvyšný guláš a s pocitom príjemne stráveného víkendu sme sa vybrali domov.

Za fotky ďakujeme aj Adi, Ivane, Johnymu, Jurovi, Mišovi, Fafovi.

Ďakujeme za podporu

Horolezecký sprievodca

Náhodné galérie

636 01055 p1020588 dolomiti_16 dsc1029 dsc0608 OLYMPUS DIGITAL CAMERA 20170211_094512

Archív