Predám nehnuteľnosť v srdci Tatier

Predám 1 izbovú sezónnu nehnuteľnosť, priamo vo Vysokých Tatrách. Konkrétne v Zlomiskovej doline približne 1,5 hodiny chôdze od Chaty pri Popradskom plese, v romantickej kotlinke iba pár metrov nad Ľadovým plesom, pod Lúčnym sedlom.
Obytná plocha má výmeru tak akurát pre dvoch ľudí, približne 5-6 m2, súčasťou nehnuteľnosti je aj neveľký pozemok, keď vám bude vnútri pritesno:). Nehnuteľnosť nie je podpivničená ale budúci majiteľ si pivnicu môže ľahko vykopať, poprípade je tu priestor aj na rozšírenie obytnej plochy o jednu menšiu izbu.
Na stavbu sú použité čisto prírodné materiály, ako sa v Tanape patrí. Ide samozrejme o nízko energetickú stavbu. Stačí iba teplo vášho ľudského tela, poprípade plameň sviečky na udržovanie konštantnej vnútornej teploty cca 0°C. Týmto nehnuteľnosť vyhovuje aj norme európskej únie pre „Ľadové hotely“.

Menšou nevýhodou je, že WC nie je súčasťou stavby, čo môže spolu s tým, že sa objekt nachádza na strmšom svahu spôsobovať nepríjemnosť najmä nežnejšiemu pohlaviu. Pre mužov je na tento účel prispôsobená veranda pred vchodom s krásnym výhľadom na sedlo Železnú bránu.
Výhľady a prostredie sú práve to, čo robí túto nehnuteľnosť príťažlivou. Samozrejme táto ponuka je určená hlavne pre horolezcov, pre ktorých môže slúžiť ako výhodný východiskový bod na túry. Odporúčam napríklad 500-600 metrovú západnú stenu Končistej, na ktorú vedie niekoľko pekných klasických ciest, okrem iného aj cesta od zakladateľov nášho oddielu, Buba a Laca.

Ďalší vhodný cieľ je priamo za rohom: masív Tupej, hlavne jej ľavá časť, kde si nájde každý niečo, od poobednej túry po dlhšie a náročnejšie cesty do obtiažnosti M6-, hlavnou výhodou tejto steny je nástup aj zostup z kopca. Samozrejme v okolí sú aj iné možnosti, výzvou sú severné steny Ganku, Rumaňáku či Zlobivej. Možnosti sa tu nájdu aj pre skialpinistov, aj keď tohto roku je to zo snehom naozaj biedne, avšak v tejto výške si už na zlyžovanie niečo nájdete.


Nehnuteľnosť je vo veľmi zachovalom stave, bola obývaná iba dva dni! Ponuka je bohužiaľ časovo ohraničená, v závislosti od teploty a počasia.
Na cene sa určite dohodneme:)

Ps: Prípadní záujemci budú potrebovať nové dvere, naše „šúpačky“ z alu-fólie mali kľučku na opačnej strane a tak sme ich radšej zobrali so sebou.

Vylezené cesty:
Marcel Zemko, Rasťo Karel:
Kahulská štrbina – žlabom (IV)
E.Nemeš, L.Vítek, 3. 8. 1954
Liezli sme sólo, boli dobré podmienky, ale všetky veci sme si samozrejme niesli v batohu…trvalo nám to cca 2,5 hod. Snáď sa Bubo poteší a Laco z hora usmeje.

Pilierik Muminków (II-III, 1 miesto IV)
Alicja a Artur Paszczak, 16. 3.2004
Pekná, celkom ľahká cesta približne na 7 dĺžok, tu bol sneh trochu horší ako v Končistej, trochu nám fúkalo, ale dalo sa. Tiež cca 2,5 hod. O 10:30 sme boli v Lúčnom sedle, zišli dole, zbalili bivak a 12:15 sme už boli pri pive na Popradskom.

Komentáre

Ďakujeme za podporu

Horolezecký sprievodca

Náhodné galérie

dsc0905 6.1_henningsvaer dsc00853 pict0304 12 dsc0976 dsc0686 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Archív